SambaPOS V4 Full Veritabanı

Bilindiği gibi V4 desteği kesildi
Piyasa bulunan V4 ler ingilizce, bu yüzden ilk önce SQL kurulmalı ben 2014 kurdum.

1. Adım SambaSetup4182 linkdeki dosyasındaki SambaSetup4182.exe kuralım

V4_tr.zip (41.1 KB)

2. Adım Üsteki linkdeki Zip dosyasındaki tr Klasörü C:\Program Files (x86)\SambaPOS4 içine atalım

3. Adım Sambaposu Açalım ingilizce olarak SQL bağlantısını yapalım.

4. Adım Samba dilini Türkçe Yapmada C:\ProgramData\SambaPOS\SambaPOS4 Klasöründeki SambaSettings.txt açalım en yazan yeri tr yapalım

5. Adım Gerek Yok kaldırıldı

6. Adım Yeni Database oluşturmak çünkü oluşacak date base tamamen türkçe olacak

7. Adım SambaPOSV4_202110191237SQM.zip (603.8 KB) bunu yüklemek

7 Beğeni

SQL Yedeği

SambaPOSV4.zip (584.0 KB)

2 Beğeni

ben beceremedim kurmayı yardımcı olma şansın varmı ustam

Özel Destek Ücretlidir

2 Beğeni

SambaSettings.txt dosyası klasör içerisinde yok

@YILDIZHANPOS ".bak" dosyasını nereye yüklüyeceğiz

Bu dosya SQL veritabanı yedeğidir. Management Studio ile restore etmeniz gerek.

1 Beğeni

güzel bir proje var fakat bir şeylerin nasıl yapılması gerektiği tam anlatılmıyor . herkes tam olarak bilemez ki bu tür şeyleri ; örneğin bu konuda 100 kişi girip bu yedek dosyayı kuramamıstır. keşke göstererek anlatma şansınız olsa.
@LiwaSoft @YILDIZHANPOS

Eğer güzel bir projeniz varsa ve henüz SQL konusunda bile yeterli bilgiye sahip değilseniz İlerleyen süreçte çıkabilecek sorunları da çözemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu dediğinizden şu anlam çıkar ; güzel bir proje yapayım herhangi bir ücret ödemeden de güzel bir para kazanayım
Unutmayın ki biz veya foruma katkı sağlayan arkadaşlar geçimimizi bu işten sağlıyoruz. Elimizden geldiği kadar bir şeyler paylaşmaya ve destek olmaya çalışıyoruz. Size burada kullanıma hazır hale getirilmiş ve emek harcanmış bir veritabanı sunulmuş. yani bir yemek için size gerekli bütün malzemeler verilmiş. Siz ise yemeğin pişirilip masaya konulmasını istiyorsunuz.

9 Beğeni

:clap: :clap: :clap: çok güzel yazmişsin vede anlatmişsin

Kusura bakmayın ama veritabanı yedekleme ve geri yükleme işlemlerini bile bilmiyorsanız bu işe bulaşmamanızı tavsiye ederim.
Yukarıdaki veri tabanını indirip bağlantısını yapamıyorsanız bu işe hiç bulaşmayın.
Zaten Mustafa hocam nasıl geri yükleyeceğinizi video olarak bile paylaşmış.
Yapmanız gereken tek şey veri tabanı bağlantısını yapmak olmuş. Yani yaklaşık 30 saniyelik iş kalmış.
Eğer dediğiniz gibi 100 kişiden 10 kişi bu kadarını bile yapamadıysa zaten yazılım işine hiç bulaşmasın bu kişiler.

1 Beğeni

merhaba , yazılımcı değil ki herkes son kullanıcı olarak kurmaya calısıyorum

@addmesfat
Durumunuzu anlıyoruz fakat SambaPos son derece esnek yapıya sahip bir uygulama olmasıyla birlikte esnekliği kullanabilmek için yeterli bilgiye de sahip olunmalıdır. Eğer bilginiz yoksa da ya araştırıp öğrenmek için emek sarfetmeniz gerekir ya da son çare olarak profesyonel birinden destek almanız gerekir...

1 Beğeni

Sql Server Yedek Alma ve Yedeği Geri Yükleme | Kodlama Merkezi

1 Beğeni

Google den ilk aramada çıkan sonuç

Sql Server Yedek Alma ve Yedeği Geri Yükleme | Kodlama Merkezi

Keşke önce bi google ye baksaydınız.
Daha fazla bilginiz yoksa zaten sql kurup da sonrasında çıkan hatalarda ortada kalırsınız.

5 Beğeni

Güzel çalışma elinize sağlık

V4 hala birçok işletmenin işini görebilecek kadar iyi hemde ücretsiz. @ilyas bey emeğinizi takdir ediyorum çok faydalı bir paylaşım.

@YILDIZHANPOS değerli hocalarımız ,
bizde bir restoran olarak kendi programımızı kurmaya çalıyoruz fakat ,
sql 2014 kurduktan sonra sambapostu eşleştiremiyoruz.
çoğu arkadaş bu durumdan müzdarip .

sql2014 ile sambapostu nasıl entegre edebileceğimizi gösterirseniz eminim bir çok arkadaşı bu dertten kurtarabilirsiniz.

biz restoranlar olarak sizin kadar işin içinde değiliz fakat sizi sundugunuz cözümleri uygulayarak cok rahata ulaşıyoruz . bu yardımı esirgemezseniz çok mutlu oluruz .

burdaki bilgileri doldurmak icin sql2014 de ne yapıyoruz tek sorun bu
bunu bi hocamız anlatırsa eminimin onlarca kisi yararlanacaktır.

rica ediyorum üste bir arkadasta yazmıs fakat cevap verilmemis.

İhtiyacınız olan tüm bilgiler yukarıda anlatılmıştır, harici destek talepleriniz olursa ücret karşılığı destek sağlayabilirim.

3 Beğeni