SambaPOS V4 Full Veritaban─▒

Bilindi─či gibi V4 deste─či kesildi
Piyasa bulunan V4 ler ingilizce, bu y├╝zden ilk ├Ânce SQL kurulmal─▒ ben 2014 kurdum.

1. Ad─▒m SambaSetup4182 linkdeki dosyas─▒ndaki SambaSetup4182.exe kural─▒m

V4_tr.zip (41.1 KB)

2. Ad─▒m ├ťsteki linkdeki Zip dosyas─▒ndaki tr Klas├Âr├╝ C:\Program Files (x86)\SambaPOS4 i├žine atal─▒m

3. Ad─▒m Sambaposu A├žal─▒m ingilizce olarak SQL ba─člant─▒s─▒n─▒ yapal─▒m.

4. Ad─▒m Samba dilini T├╝rk├že Yapmada C:\ProgramData\SambaPOS\SambaPOS4 Klas├Âr├╝ndeki SambaSettings.txt a├žal─▒m en yazan yeri tr yapal─▒m

5. Ad─▒m Gerek Yok kald─▒r─▒ld─▒

6. Ad─▒m Yeni Database olu┼čturmak ├ž├╝nk├╝ olu┼čacak date base tamamen t├╝rk├že olacak

7. Ad─▒m SambaPOSV4_202110191237SQM.zip (603.8 KB) bunu y├╝klemek

6 Likes

SQL Yede─či

SambaPOSV4.zip (584.0 KB)

2 Likes

ben beceremedim kurmay─▒ yard─▒mc─▒ olma ┼čans─▒n varm─▒ ustam

├ľzel Destek ├ťcretlidir

1 Like

SambaSettings.txt dosyas─▒ klas├Âr i├žerisinde yok

@YILDIZHANPOS ".bak" dosyas─▒n─▒ nereye y├╝kl├╝yece─čiz

Bu dosya SQL veritaban─▒ yede─čidir. Management Studio ile restore etmeniz gerek.

1 Like

g├╝zel bir proje var fakat bir ┼čeylerin nas─▒l yap─▒lmas─▒ gerekti─či tam anlat─▒lm─▒yor . herkes tam olarak bilemez ki bu t├╝r ┼čeyleri ; ├Ârne─čin bu konuda 100 ki┼či girip bu yedek dosyay─▒ kuramam─▒st─▒r. ke┼čke g├Âstererek anlatma ┼čans─▒n─▒z olsa.
@LiwaSoft @YILDIZHANPOS

E─čer g├╝zel bir projeniz varsa ve hen├╝z SQL konusunda bile yeterli bilgiye sahip de─čilseniz ─░lerleyen s├╝re├žte ├ž─▒kabilecek sorunlar─▒ da ├ž├Âzemeyece─činiz anlam─▒na gelir. Bu dedi─činizden ┼ču anlam ├ž─▒kar ; g├╝zel bir proje yapay─▒m herhangi bir ├╝cret ├Âdemeden de g├╝zel bir para kazanay─▒m
Unutmay─▒n ki biz veya foruma katk─▒ sa─člayan arkada┼člar ge├žimimizi bu i┼čten sa─čl─▒yoruz. Elimizden geldi─či kadar bir ┼čeyler payla┼čmaya ve destek olmaya ├žal─▒┼č─▒yoruz. Size burada kullan─▒ma haz─▒r hale getirilmi┼č ve emek harcanm─▒┼č bir veritaban─▒ sunulmu┼č. yani bir yemek i├žin size gerekli b├╝t├╝n malzemeler verilmi┼č. Siz ise yeme─čin pi┼čirilip masaya konulmas─▒n─▒ istiyorsunuz.

7 Likes

:clap: :clap: :clap: ├žok g├╝zel yazmi┼čsin vede anlatmi┼čsin

Kusura bakmay─▒n ama veritaban─▒ yedekleme ve geri y├╝kleme i┼člemlerini bile bilmiyorsan─▒z bu i┼če bula┼čmaman─▒z─▒ tavsiye ederim.
Yukar─▒daki veri taban─▒n─▒ indirip ba─člant─▒s─▒n─▒ yapam─▒yorsan─▒z bu i┼če hi├ž bula┼čmay─▒n.
Zaten Mustafa hocam nas─▒l geri y├╝kleyece─činizi video olarak bile payla┼čm─▒┼č.
Yapman─▒z gereken tek ┼čey veri taban─▒ ba─člant─▒s─▒n─▒ yapmak olmu┼č. Yani yakla┼č─▒k 30 saniyelik i┼č kalm─▒┼č.
E─čer dedi─činiz gibi 100 ki┼čiden 10 ki┼či bu kadar─▒n─▒ bile yapamad─▒ysa zaten yaz─▒l─▒m i┼čine hi├ž bula┼čmas─▒n bu ki┼čiler.

1 Like

merhaba , yaz─▒l─▒mc─▒ de─čil ki herkes son kullan─▒c─▒ olarak kurmaya cal─▒s─▒yorum

@addmesfat
Durumunuzu anl─▒yoruz fakat SambaPos son derece esnek yap─▒ya sahip bir uygulama olmas─▒yla birlikte esnekli─či kullanabilmek i├žin yeterli bilgiye de sahip olunmal─▒d─▒r. E─čer bilginiz yoksa da ya ara┼čt─▒r─▒p ├Â─črenmek i├žin emek sarfetmeniz gerekir ya da son ├žare olarak profesyonel birinden destek alman─▒z gerekir...

1 Like

Sql Server Yedek Alma ve Yede─či Geri Y├╝kleme | Kodlama Merkezi

1 Like

Google den ilk aramada ├ž─▒kan sonu├ž

Sql Server Yedek Alma ve Yede─či Geri Y├╝kleme | Kodlama Merkezi

Ke┼čke ├Ânce bi google ye baksayd─▒n─▒z.
Daha fazla bilginiz yoksa zaten sql kurup da sonras─▒nda ├ž─▒kan hatalarda ortada kal─▒rs─▒n─▒z.

5 Likes

G├╝zel ├žal─▒┼čma elinize sa─čl─▒k

V4 hala bir├žok i┼čletmenin i┼čini g├Ârebilecek kadar iyi hemde ├╝cretsiz. @ilyas bey eme─činizi takdir ediyorum ├žok faydal─▒ bir payla┼č─▒m.

@YILDIZHANPOS de─čerli hocalar─▒m─▒z ,
bizde bir restoran olarak kendi program─▒m─▒z─▒ kurmaya ├žal─▒yoruz fakat ,
sql 2014 kurduktan sonra sambapostu e┼čle┼čtiremiyoruz.
├žo─ču arkada┼č bu durumdan m├╝zdarip .

sql2014 ile sambapostu nas─▒l entegre edebilece─čimizi g├Âsterirseniz eminim bir ├žok arkada┼č─▒ bu dertten kurtarabilirsiniz.

biz restoranlar olarak sizin kadar i┼čin i├žinde de─čiliz fakat sizi sundugunuz c├Âz├╝mleri uygulayarak cok rahata ula┼č─▒yoruz . bu yard─▒m─▒ esirgemezseniz ├žok mutlu oluruz .

burdaki bilgileri doldurmak icin sql2014 de ne yap─▒yoruz tek sorun bu
bunu bi hocam─▒z anlat─▒rsa eminimin onlarca kisi yararlanacakt─▒r.

rica ediyorum ├╝ste bir arkadasta yazm─▒s fakat cevap verilmemis.

─░htiyac─▒n─▒z olan t├╝m bilgiler yukar─▒da anlat─▒lm─▒┼čt─▒r, harici destek talepleriniz olursa ├╝cret kar┼č─▒l─▒─č─▒ destek sa─člayabilirim.

2 Likes