Samba Patron - Samba BOSS Kurulumu

Sistem Gereksinimleri ;

• Samba Patron uygulamasını kurmak için sisteminizde SambaPOS v5.2x veya üzeri bir sürümü mutlaka kurulu olmalıdır. ( Daha eski sürümler kesinlikle desteklenmemektedir, lütfen sormayınız )
  • Kurulum yapılacak olan bilgisayarın işletim sistemi Windows 10 19xx versiyon veya üzeri olmalıdır.
  • Tüm Güncellemeleri otomatik olarak yapmak için BURAYA tıklayarak Windows 10 update asistanını indirebilirsiniz.
  • Sistemde NetFrameWork 4.7.2 ve üzeri mutlaka kurulu olmalıdır.

Kurulum Videosu

1. Adım
Kurulum için gerekli dosyayı BURAYA tıklayarak indirin ve indirdiğiniz dosyayı kurun.

2. Adım
Kurulum sonrası masaüstünde oluşan Samba BOSS Control Center uygulamasını açın.

image

İlk defa çalıştırdığınızda size aktivasyon için gerekli lisans kodunuz sorulacaktır. Bu lisans kodu bir işletmenin her bir şubesi için ayrı ayrı oluşturulmaktadır. Doğru şube için lisans kodunu girdiğinize emin olun. Lisans kodunuz kayıtlı mail adresinize gönderilmiş olacaktır.
Eğer henüz bir lisans satın almadıysanız BURAYA tıklayarak satın alabilirsiniz.

3. Adım
Lisans kodunuzu girerek Başlat butonuna tıklayın.

Lisans bilgileriniz doğru ise 2. resimde görüldüğü gibi daha önceden tanımladığınız işletme bilgileriniz görünecek ve Liwa Link Bağlantısı : Güncel olarak değişecektir. Bu ekranda lisans süresini de görebileceksiniz.

4. Adım
API Ayarları butonuna tıklayın.
image
Bu ekranda API bağlantısı için gerekli parametreler otomatik olarak görüntülenecektir. Tamam diyerek parametrelerin API ayarlarına kaydedilmesini sağlayın ve bu pencereyi kapatın. Eğer hatalı bir bilgi girişi varsa zaten girilen bilgilerin hatalı olduğunu göreceksiniz. Yanlış bağlantı bilgileri kaydedilmeyecektir.

5. Adım
Pembe renkli API Kurulum butonuna tıklayın.
image

Burada Install IIS adında bir seçenek göreceksiniz. Eğer sisteminizde Liwa Yazılımdan daha önce satın aldığınız diğer herhangi bir entegrasyon ( Yemek Sepeti, Getir, Mobile Client gibi ) uygulamalar zaten kurulu ise IIS kurulumu yapılmış demektir. Bu seçeneği seçmenize gerek kalmadan daha hızlı bir kurulum yapabilirsiniz. Ama sadece Samba Patron uygulaması satın aldıysanız ve daha önceden IIS kurulumu yapılmamışsa bu seçeneği seçmeniz gerekir. Bu seçenek bilgisayar ve internet hızınıza bağlı olarak olarak kurulumu 5-15 dk. arasında uzatacaktır.
Kuruluma Başla diyerek kurulumu başlatın, IIS seçeneği aktif değilse ortalama 5-10 saniye içinde kurulum tamamlanacaktır.

6. Adım
( Sisteminizde Liwa Yazılım veya SambaPOS 'un kendi Mobile Client uygulaması varsa bu adımı atlayabilirsiniz )

SambaPOS açın ve Yönetim > Kullanıcılar > Uygulamalar yolunu izleyin.
Sağ taraftan Uygulama Ekle seçneği ile pda adında bir uygulama ekleyin. Resimde görüldüğü şekilde tanımlayıcı kısmına da aynı şekilde pda yazın ve diğer ayarları varsayılan şekilde bırakarak Kaydedin.

image

Yönetim>Kullanıcılar>Kullanıcı Listesi yolunu izleyin ve sağ taraftan Kullanıcı Ekle tıklayarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi pda adında bir kullanıcı ekleyin. Pin Kodunu herhangi bir şey yazabilirsiniz ama Parola kısmına mutlaka image olarak belirleyin, Rol olarak Admin seçin ve Kaydedin.

image

7. Adım
Yönetim>Ayarlar>Veritabanı Araçları>Araçlar yolunu izleyerek Dosyadan Al butonuna tıklayın
image

Açılan pencereden C:\LiwaSoft\SambaBOSS\CFG klasöründe bulunan PTR-All Cfg.txt dosyasını içeriye aktarın.

8. Adım
Son adım olarak SambaPOS Message Sunucusunu yeniden başlatın.

Bilgisayar tarafındaki yapılacak işlemler bu kadardı.
Şimdi telefonunuzdan ilgili uygulama mağazasına girin ve Samba Patron yazarak uygulamamızı indirin. Varsayılan olarak demo hesap ile birlikte açılacaktır. Uygulamanın sağ tarafında bulunan Ayarlar simgesine tıklayın ve Çıkış yapın.
Sizi giriş ekranına yönlendirecektir, buraya Liwa Yazılım müşteri panelinden kayıt olurken kullandığınız kullanıcı adı ve parolayı girin.
Ana ekranda her bir şubelerinize ait Kasa Özeti gösterilecektir. İlgili Şubeyi seçerek daha fazla rapora erişebilir ve bu raporları dilediğiniz gibi ekleyip çıkartabilirsiniz.
( Özel Rapor tasarımı için bağlı olduğunuz bayinizden bilgi alabilirsiniz, bir bayi üzerinden satın alma işlemi yapmadıysanız bizimle iletişime geçerek özel rapor tasarımı talep edebilirsiniz. Özel rapor tasarımları ücretlendirmesi rapor içeriğine göre değişmektedir. )

playstore appstore

Varsayılan Patron raporlarınız aşağıdaki gibi listelenecektir.

Görmek istediğiniz bir raporu seçerek Gün Başı - Gün Sonu aralığındaki geçerli rakamları görebilirsiniz ve eğer isterseniz raporun en üst kısmında bulunan Tarih kısmına tıklayarak dilediğiniz tarih aralığında ilgili rapor verilerini izleyebilirsiniz.

Grafiksel İstatik Raporları

Açık Adisyon Görüntüleme :

24 Beğeni

Metrik gg :grinning:

Çok güzel olmuş tebrik ederim. Bundan iyisi Şam'da kayısı.

4 Beğeni

Excellent app, only in my particular case I would like to work on a translation into the Spanish language, is it possible?
Same for mobile client waiter.

Thank you for your attention. Spanish, German and Arabic languages ​​will be added in the next version.

1 Beğeni

IOS Sürüm kullanıma hazır, App Store da onaylandığında bilgilendirme yapılacaktır.

5 Beğeni

Yeni versiyonda gelen bildirim özelliğinin nasıl çalıştığını gösteren ekran görüntüleri.
Bunlara ilave olarak istenilen kurallara bağlı olarak her aşamada başka bildirimler gönderebilmek mümkündür. Gerekli döküman paylaşımı yapılacak ve güncel API Kurulum dosyası yüklendiğinde bu konu altından duyuru yapılacaktır.

16 Beğeni

Merhabalar. Sambapos bayisiyiz ve maalesef merkezden eğitim yada destek alamıyoruz. Bir konu hakkında yardıma ihtiyacımız olduğunda mail yazmamızı söylüyor ve üstüne birde çocuk gibi azarlıyorlar. Yemek Sepeti ve getir çok sorunlu çalışıyor metrik zaten berbat bir uygulama 1 kere sattık rezil olduk. Sizi youtube da tesadüfen gördüm ve uygulama videolarınızı izledim harika olmuş hepside. Bundan sonra sizinle çalışmak isteriz ama bazı sormak istediğimz konular olacak. Yarın gün içinde telefonla arayacağım. Elinize sağlık inanın eksiksiz olmuş patron uygulamanız. Demo lisans verebiliyormusunuz? Bir çok müşterimiz bunu talep ediyor. Demo yapmak için heyecanlanıyorum.

2 Beğeni

@Gokyuzu mehabalar hos geldınız oncelıkle . ılgılı arkadaslarcevap verecektır zaten ama bu arada beklemenıze bıle gerek yok hemen denıyebılırsınız .

uygulama marketınden ıster ıos ıster androıd ındırın zaten demo hesabı kayıtlı . gercı sıze denemenız ıcın ayrıca yıne hesap olustururlar zaten . ama cok hızlıbır uygulama ayrıca ozgur bır uygulama ıstedıgınız kadar rapor kendınızelıstıurıp ılave edebılırsınız . neyse benım yazdıklarım sızın gorecegınızı anca bır kısmı deneyıp ( kendınız gorunce ) gercekten ıyı bır uygulama oldugunu anlayacaksınız . tekrar hos geldınız

2 Beğeni

Aramıza hoş geldiniz. Bizde bayi iken benzer durumlara maruz kaldığımız için kendi çözümlerimizi geliştirmeye karar verdik. Tüm uygulamalarımız olması gerektiği gibi ihtiyaç duyulan bir çok özellikler eklenerek geliştirildi, gönül rahatlığı ile müşterilerinize kurabilirsiniz ve %100 memnun olacaklarını garanti ederiz. Farklı entegrasyon ve uygulamalarımız da geliştirme aşamasındadır.

4 Beğeni

Teşekkürler hoşbulduk. Dediğiniz gibi gerçekten çok başarılı ve hızlı çalışıyor. 3 müşteriye kurdum ve 2 gündür gayet olumlu geri dönüşler aldım, müşterilerim çok memnun. Bütün fonksiyonlar mükemmel çalışıyor. Özellikle fiyat değiştirme, anlık bildirimler gönderme ve açık adisyonları göstermesi uygulamayı eşsiz kılıyor. Sambapos zaten harika bir yazılım liwasoft da gerçekten değer katmış ve sambaposu vazgeçilmez hale getirmiş. Buradan tüm @LiwaSoft yazılım ekibine teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Mustafa bey gerçekten oldukça ilgili ve bilgili. Bazı özel isteklerimizide hızlı ve pratik bir şekilde çözdü. Tekrar teşekkür ediyorum. Sambapos satmak ve kurmak için artık daha çok sebebim var. :+1:

1 Beğeni

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, bildirimleri açma ve kapatma özelliği eklendi.

2 Beğeni

Adisyona negatif adet girerek olası kayıp/kaçak hareketinin engellenmesi ve Patron'a bildirilmesi.

5 Beğeni

Patron uygulamasına yeni eklediğimiz bir özellik. Herhangi bir durumda patronun işlemi onaylamasını sağlayabilirsiniz.

BossConfirmation

8 Beğeni

Sizi hayranlıkla izliyorum Mustafa bey. Uygulama zaten mükemmel ama her gün şahane bir özellik daha ekliyorsunuz. Harikasınız :clap::clap::clap:

Samba Patron uygulamasında Patron Onaylı işlem nasıl yapılır ... Bu videoda Adisyon İptali için bir örnek gösterilmektedr. Dilerseniz farklı senaryolarda farklı işlemler için Patron Onay işlemi yaptırabilirsiniz.

11 Beğeni

iOS Bildirimleri

-

7 Beğeni

ever arkadaslar bu konuda bana yardıomcı olur musunuz ( Samba Patron Gün Son ve Gün Başı Yapmak ) bununlaalakalı bırsıralama dokuman veya yardımcı dokuman varsa paylasırmısınız lurtfen @Mustafa bey @LiwaSoft

1 Beğeni

Merhaba @marikoglu
Hali hazırda Patron uygulamamızda bunu yapmak için bir fonksiyon mevcut değil, sonraki sürümlerde entegre edebiliriz. Bu aşamada kullanıcılarımızdan gelen geri dönüşleri biliyorsunuz ki değerlendiriyor ve elzem bir özellik ise uygulamalarımıza ekliyoruz.
İstediğiniz şey aslında mümkün ama biraz dolambaçlı bir yol olacak. Yine de işinizi görecektir. Aşağıdaki adımları takip edin. Büyük küçük harfler Samba da önemlidir, bu yüzden yazım hataları, eylem kural ve diğer her yerde boşluk bırakmamaya dikkat edin.

Önce ürünlerinize bir ürün ekleyin

Adı GunSonu olsun, fiyatının veya Grup Kodunun bir önemi yok

image

Eylemler sekmesinden aşağıdaki gibi bir eylem ekleyin

image

Sonra aşağıdaki gibi bir eylem daha ekleyin

image

Ve son olarak aşağıdaki gibi bir eylem daha ekleyin

image

Şimdi de 2 tane kural eklememiz lazım, ilk kural aşağıdaki gibi
Lütfen ilgili alanları DİKKATLİCE doldurun Yazım hatalarından kaynaklı olarak Her şeyi birebir yaptım ama çalışmıyor şeklinde mesajları çok sık görüyoruz.

Sırası ile ( Sıra önemlidir ) az önce oluşturduğumuz eylemleri bu kurala ekleyelim

Olay Adı : Mesaj Alındı
Eğer Kural Çalışırsa : Tümü Eşleşiyor

Özel Kısıtlamalar :

• Komut İçerir GunSonu
  • [=('{SETTING:ISCURRENTWORKPERIODOPEN}')] Eşittir TRUE
  • {REPORT TICKET COUNT:((TS.Durum=Ödenmedi) OR (TS.Durum=Kilitli) OR (TS.Paket=Yolda) OR (TS.Paket=Bekliyor))} Küçüktür 1

Eylemler :

• PTRGS-Gun Sonu Popup ( içeriğindeki mesajları dilediğiniz gibi yazabilirsiniz )
  • PTRGS-Gunsonu Yap
  • PTR-Push Notification (Bu eylem Patron uygulaması ile varsayılan olarak zaten oluşturulmuştur)
Fonksiyon :

{CALL:push.FCM("🌗 GünSonu Yapıldı ✅","GünSonu İşlemi Başarılı")}

• PTRGS-Kullanıcı Çıkış

Son kuralımız da işlem başarısız olursa bildirim göndermek için ;

Olay Adı : Mesaj Alındı
Eğer Kural Çalışırsa : Tümü Eşleşiyor

• Komut İçerir GunSonu
  • [=('{SETTING:ISCURRENTWORKPERIODOPEN}')] Eşittir TRUE
  • {REPORT TICKET COUNT:((TS.Durum=Ödenmedi) OR (TS.Durum=Kilitli) OR (TS.Paket=Yolda) OR (TS.Paket=Bekliyor))} Büyüktür 0

Eylemler :

PTR-Push Notification

Fonksiyon : {CALL:push.FCM("🌗 GünSonu YAPILAMADI ❌","{REPORT TICKET COUNT:((TS.Durum=Ödenmedi) OR (TS.Durum=Kilitli) OR (TS.Paket=Yolda) OR (TS.Paket=Bekliyor))} Adet Açık Adisyon Olduğundan GÜNSONU Yapılamadı !")}

Artık Patron uygulamamızdan Fiyat Değiştirme ekranından GunSonu adlı ürünün fiyatını değiştirdiğinizde Gün Sonu işlemi yaptırabilirsiniz.

Bu şekilde farklı senaryolar da yine çalıştırabilmek mümkündür. Mesela Günbaşı yaptırmak ...

Patron uygulamasında fiyat değiştirildiğinde gösterilen Popup mesajında aşağıdaki düzenlemeyi yaparsanız GunSonu ürünü ile ilgili gereksiz mesaj gösterilmeyecektir. Bunun için

PTR-Price Changed kuralını açın ve aşağıdaki gibi düzeltip kaydedin

Veya aşağıdaki CFG dosyasını indirip Yönetim>Ayarlar>Veritabanı Araçları > Araçlar > Dosyadan Al diyerek import edebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda Ürünlere GunSonu adında bir ürün eklemeniz gerekecektir.

PTR GunSonu Yap-CFG.zip (1.3 KB)

11 Beğeni

@Mustafa @LiwaSoft bey aynen uyguladım hiçbir sorun yok çalışıyor teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

1 Beğeni

Çözüm mü ? evet :)

Benim de bir kaç önerim var.

1- Mobile Client - Liwa Messenger ile Patron entegrasyonu
2- Patron uygulaması üzerinden otomasyon komutu çalıştırabilme.
3- Adisyon içinden ürün ikram- iade ve yuvarlama/iskonto yapabilme

Şu ana kadar müşterilerden gelen talepler bu yönde, diğer her şey zaten kusursuz.

Bildirim olayı efsane zaten. Bir de bunu dilediğimiz gibi özelleştirebiliyor olmak işin Nirvana’sı. Eminim yukarıda bahsettiğim özellikleri de ekleyebilirsiniz Mustafa hocam.

1 Beğeni