Sambaposv5 çok ağırlaştı sebebi ne olabilir

merhaba arkadaşlar sambaposv5 kullanıyorum son zamanlarda baya bi ağırlaştı nasıl hızlandırabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Forumlardan okuduğum kadarıyla Metrik kurulduğunda böylesi bir durum meydana gelebiliyormuş.

1 Beğeni

malesef metrik yüklemedim ama ne olur olmaz yine temizledim ama sorun giderilmedi

Script Debugger Çalıştır seçeneği işaretli mi SambaPosta o da yavaşlatabiliyor

1 Beğeni

işaretli değil malesef

Bunun bir çok nedeni olabilir. Bazı özelleştirilmiş varlık ekranlarında özelleştirme sırasında eklenmiş ama kullanılmayan widget lar olabiliyor. Ve bazı kurallar da farkına varmadan çalışmaması gereken yerlerde kısıtlanması yapılmayan kurallar da yavaşlamaya sebep olabilir. Yaz ayındayız ve havalar ısındı bilgisayardaki muhtemel ısınmalarda bu yavaşlamaya neden olabilir.
Detaylı bir şekilde yukarda yazdım ihtimallerin incelenmesi gerekir.

kullanılmayan varlık ekranlarını sildim şuan biraz hızlandı ama paket bekleyenler kızmından yola çıkart dediğimde baya bi bekleme yapıyor

Yemek sepeti Getir ve Trendyol siparişlerinin yola çıktı mesajını göndermesi için burada 2-3 saniyelik beklemeler yaşayabilirsiniz. Bununla ilgili yeni güncelleştirmelerimizi bekleyin

1 Beğeni

2-3 saniyelik durumlar değil malesef daha uzun oluyor birde bazen durup dururken kendiliğinde kapanıyor