Hoş Geldiniz, Lütfen bu başlığı okuyarak başlayın!

LiwaSoft Forum Topluluk Kuralları

Topluluk kurallarının amacı her zaman kültürümüzün bir parçası olan sağlıklı ve açık tartışma ortamını desteklemektir. Bu kurallar bir topluluk olarak ortak misyonumuzun etrafında bir araya gelip kullanıcılarımıza bu doğrultuda hizmet edebildiğimiz bir ortam yaratmaya yardımcı olur. LiwaSoft Foruma’ üye olmak beraberinde çok büyük sorumluluklar getiriyor. Birçok kullanıcı/müşteri yüksek kaliteli ve güvenilir bilgiye ulaşmak için bize/size güveniyor. Bu güvenin hakkını vermemiz ve hem ürünlerimizin hem de hizmetlerimizin bütünlüğünü korumamız son derece önemli. Aşağıdaki kurallar iş ahlakımızı yansıtır ve forumda iletişim kurarken geçerlidir.

İletişim kurarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta:

Sorumluluk sahibi olun. Söyledikleriniz de yaptıklarınız da önemlidir. Sözlerinizin ve hareketlerinizin sorumluluğu size aittir ve bunlardan sorumlu tutulursunuz.

Yardımsever olun. Tavrınız katkınızdır; bunu verimli bir şekilde kullanın.

Düşünceli olun. İfadeleriniz niyetinize bakılmaksızın LiwaSoft’a mal edilebilir. Bu yüzden başkalarının yanlış varsayımlarda bulunmasına yol açabilecek açıklamalar yapmamaya dikkat etmelisiniz.

1. İletişim kurarken üç LiwaSoft değerini aklınızda bulundurun.

Kullanıcıya karşı saygılı olun, birbirinize karşı saygılı olun. Değerlerimiz, misyonumuza ulaşma sürecinde sergilediğimiz davranışları şekillendirir. Her birimizin bunları şahsen ve toplu olarak benimsemesi gerekir.

2. LiwaSoft’un herkes için güvenli, verimli ve kapsayıcı bir ortam olarak kalmasını sağlamak adına üzerinize düşeni yapın.

İş arkadaşlarınızla bilgi ve fikir paylaşımında bulunmak topluluk oluşturulmasına yardımcı olsa da mesainin ortasında politikayla veya son dakika haberleriyle ilgili hararetli bir tartışmaya girme konusunda aynı şeyi söyleyemeyiz. Her birimiz çalışmak için burada bulunuyoruz. Birincil sorumluluğumuz mesai saatlerimizi iş dışındaki konular üzerine tartışarak geçirmek değil, işimizi yapmaktır.

3. Diğer LiwaSoft Forum üyelerinin buraya ait olmadıklarını hissetmelerine neden olan tartışmaların burada yeri yoktur.

Kimseyi kandırmayın, kimseye lakap takmayın veya kimsenin şahsına saldırmayın. Diğer çalışanlara, genişletilmiş iş gücümüze, iş ortaklarımıza veya başkalarına (kamuya mal olmuş kişiler dahil) hakaret eden, onları küçük düşüren veya aşağılayan ya da taciz ve zorbalığa karşı politikaları veya diğer davranış standartlarını ihlal eden ifadeler kullanmak (bireysel olarak ya da gruplara atıfta bulunarak) buna dahildir.

4. Sözleriniz ve onların etkisi sizin sorumluluğunuzdadır.

Söyledikleriniz ve yaptıklarınız önemli olup kalıcı etki bırakabilir. Diğer LiwaSoft üyeleri/müşterileri hakkında yorum yaparken saygılı olun.

Bir LiwaSoft üyesi olarak yapacağınız yorumlar (nerede yaparsanız yapın) diğer LiwaSoft üyelerini, sizi ve şirketimizi ciddi şekilde etkileyebilir. Hepimiz şirketin etkinlikleri hakkındaki endişelerimizi özgürce dile getirme, bunları saygılı bir şekilde sorgulama ve tartışma hakkına sahibiz. Bu zaten kültürümüzün bir parçası. Konuşurken yeterli bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun. Hikayenin tamamını bildiğinizi varsaymayın. Ayrıca LiwaSoft ürünleri veya işi hakkında ürünlerimize ve yaptığımız işe olan güveni sarsabilecek yanlış ya da yanıltıcı açıklamalarda bulunmaktan kaçının.

5. Yasalara saygılı olun.

Davranış Kurallarına ve diğer kanuni yaptırımlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Tartışmaların veya davranışların bu politikaya uygun olmaması halinde yöneticilerin ve tartışma sahiplerinin/moderatörlerin müdahale etmesi kaçınılmazdır. Gerekirse belirli tartışma forumlarını kaldırır, yorum yapma, görüntüleme veya yayınlama ayrıcalıklarını iptal eder ya da disiplin işlemi uygularız.

support@liwasoft.com

LiwaSoft Support Team

2 Likes