Adresi QR oluşturmak mümkün mü ?

Getir ve Trendyol entegrasyonlarımızda müşteri konum bilgisi adisyon etiketi olarak eklenmektedir. Yemek Sepeti maalesef şu anki yapısında konum değil sadece adres bilgisi iletmekte olduğundan ve bu adres google konum formatına uygun olarak yazılmadığından doğruluk oranı oldukça düşüktür. İlerleyen süreçte konum bilgisi göndermeye başlarsa aynı özelliği Yemek Sepeti adisyonları için de kullanabileceksiniz.
Öncelikle aşağıdaki kurulum dosyasını indirin ve kurun.

Liwa Soft QR-Konum.exe (253.0 KB)

Daha sonra ;

SambaPOS > Yönetim > Veritabanı Araçları > Araçlar > Dosyadan Al adımlarını izleyerek C:\LiwaSoft\QRGEN\ klasöründeki QR-Konum.txt dosyasını içeriye alın.

Paket Servis varlık ekranına geçin ve sağ tıklayarak Düzenleme Modunu açın ; ( Düzenleme Moduna Admin Yetkisinde bir kullanıcı ile erişebilirsiniz )

Düzenleme moduna girdikten sonra Bekleyen Siparişler alanına sağ tıklayın ve Ayarlar - Ticket Lister seçin

Açılan Pencereden aşağıdaki gibi Command Buttons alanında aşağıdaki kodu istediğiniz bir satıra yapıştırın.

<size 30>🖨 Yazdır</size>=Hızlı Yazdır:darkblue,red

:zap: Tamam diyerek pencereyi kapatın ve yeniden sağ tıklayarak Düzenleme Modundan Çıkın !

Yönetim > Yazdırma > Yazıcılar adımlarını izleyin ve aşağıdaki gibi QR-Adisyon Yazıcısı olan yazıcıyı kendi Adisyon yazıcınız olarak belirleyin ve kaydedin.

image

Yönetim>Yazdırma>Yazıcı Şablonları>QR-Adisyon-HTML şablonunu çift tıklayarak açın ve aşağıdaki alanda görülen kısma kendi işletme adınızı yazıp kaydedin.

Artık, Bekleyen Siparişler alanının alt tarafında :printer: Yazdır adında bir komutunuz olacak. **Bu komutu çalıştırdığınızda Getir ve Trendyol siparişlerinde aşağıdaki gibi bir adisyon çıktısı alabileceksiniz.

5 Beğeni