Adresi QR oluşturmak mümkün mü ?

acaba adres bilgisini QR KOD yapabilirmiyiz motor kurye QR kodu okutarak adres bilgisine ulaşabilirmi mümkünse nasıl yapilirim

Yapılabilir ama müşteriden adres alınırken google formatına uygun olması gerekir.
Mesela ;
alt sokak berber
Caminin yanındaki kırtasiye
bizim nalbur

gibi değilde ; Reşadiye mahallesi, 632. Cad. 29327 sk. No:21 Çankaya / Ankara şeklinde imla kurallarına da dikkat edilerek adres alınması gerekir. Bunu ne bir restoran müşeriden isteyebilir, ne de siparişi alan eleman bu formatta kayıt girer ... Online platformlardan gelen adreslerde daha bir mümkün olabilir bu istediğiniz.

1 Like

google formatına uygun OLARAK YAZILSA NASIL YAPİLABİLİR BU UYGULAMA

Bizim kendi Getir ve Trendyol entegrasyonlarımızda adisyona eklenen konum bilgisi ile çalışan bir konfigürasyonu en kısa zamanda paylaşacağım.

1 Like

teşekkur ederim

Getir ve Trendyol entegrasyonlarımızda müşteri konum bilgisi adisyon etiketi olarak eklenmektedir. Yemek Sepeti maalesef şu anki yapısında konum değil sadece adres bilgisi iletmekte olduğundan ve bu adres google konum formatına uygun olarak yazılmadığından doğruluk oranı oldukça düşüktür. İlerleyen süreçte konum bilgisi göndermeye başlarsa aynı özelliği Yemek Sepeti adisyonları için de kullanabileceksiniz.
Öncelikle aşağıdaki kurulum dosyasını indirin ve kurun.

Liwa Soft QR-Konum.exe (253.0 KB)

Daha sonra ;

SambaPOS > Yönetim > Veritabanı Araçları > Araçlar > Dosyadan Al adımlarını izleyerek C:\LiwaSoft\QRGEN\ klasöründeki QR-Konum.txt dosyasını içeriye alın.

Paket Servis varlık ekranına geçin ve sağ tıklayarak Düzenleme Modunu açın ; ( Düzenleme Moduna Admin Yetkisinde bir kullanıcı ile erişebilirsiniz )

Düzenleme moduna girdikten sonra Bekleyen Siparişler alanına sağ tıklayın ve Ayarlar - Ticket Lister seçin

Açılan Pencereden aşağıdaki gibi Command Buttons alanında aşağıdaki kodu istediğiniz bir satıra yapıştırın.

<size 30>🖨 Yazdır</size>=Hızlı Yazdır:darkblue,red

:zap: Tamam diyerek pencereyi kapatın ve yeniden sağ tıklayarak Düzenleme Modundan Çıkın !

Yönetim > Yazdırma > Yazıcılar adımlarını izleyin ve aşağıdaki gibi QR-Adisyon Yazıcısı olan yazıcıyı kendi Adisyon yazıcınız olarak belirleyin ve kaydedin.

image

Yönetim>Yazdırma>Yazıcı Şablonları>QR-Adisyon-HTML şablonunu çift tıklayarak açın ve aşağıdaki alanda görülen kısma kendi işletme adınızı yazıp kaydedin.

Artık, Bekleyen Siparişler alanının alt tarafında :printer: Yazdır adında bir komutunuz olacak. **Bu komutu çalıştırdığınızda Getir ve Trendyol siparişlerinde aşağıdaki gibi bir adisyon çıktısı alabileceksiniz.

5 Likes

Bu yemek sepeti ile ne yapacağız bilmiyorum adam akıllı bir sistemi oturtamadılar.